Ana içeriğe atla

DGS KESİN KAYIT İŞLEMLERİ:

  • DGS sınavı ile Üniversitemize kesin kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri  14-20 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.
  • E-kayıt ile yapılan kayıt esastır ve kayıt için Üniversitemize gelmenize gerek yoktur. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden  14-18 Eylül 2023 saat 23:59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı (barkodlu çıktı) ekranda görmeleri gerekmektedir.
  • Kesin kaydınız yapıldığında obs.asbu.edu.tr adresinden (ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ) bilgilerinizi güncellemeniz gerekmektedir.
  • E-kayıt işlemlerini başarıyla tamamlayan adaylar YABANCI DİLLER YÜKSEOKULU (ydyo.asbu.edu.tr) adresinde ilan edilecek hazırlık sts ve muafiyet sınavına girmek zorundadır. Sınava girmeyen adaylar hazırlık başlangıç kurundan başlayacaktır. Yabancı Diller Yüksekokulu Akademik Takvimi İçin;
  • E-devletten kayıt yaptıramayan (2009 öncesinde liseden mezun olan adaylar) kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde şahsen veya noter tasdikli vekaletname ile başvurmaları gerekmektedir.

E-Kayıt Yapamayan Adaylar için Kayıt Evrakları:

1.      2023-DGS Yerleştirme Sonuç Belgesi

2.      Önlisans Diplomasının Aslı veya Yeni Tarihli Mezuniyet Belgesi

3.      Lise Diplomasının Aslı ve Fotokopisi

4.      Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

5.      6 adet (4,5×6,0 cm) Boyutunda Fotoğraf

Kayıt için yukarıda belirtilen belgeleri hazırlayarak ASBÜ Öğrenci İşleri Ofisine (Ziraat Hizmet Binası, MAYEM-Ulus-Ankara)belirtilen tarihler arasında eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekmektedir. Belirtilen tarihler arasında kayıt için gerekli belgeleri ilgili birime teslim etmeyen öğrencilerin kayıt işlemleri tamamlanmamış olduğundan geçersiz sayılacaktır.

NOT: Farklı bir Yükseköğretim kurumunda lisans bölümünde (örgün) öğrenim gören öğrencilerin Üniversitemize kayıt yaptırabilmeleri için diğer Üniversitedeki kayıtlarını sildirmeleri gereklidir.

ÖNEMLİ NOT: Kuzey Kıbrıs Yerleşkesinde bir bölüme 2023 DGS ile kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerin kayıtları Kuzey Kıbrıs Yerleşkesinde yapılacaktır.

Kuzey Kıbrıs Yerleşkesi İletişim Adresleri;

Web Sitesi: kktc.asbu.edu.tr

İletişim Maili: kktcogrenci@asbu.edu.tr

 

DuyuruTarihi

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.