Ana içeriğe atla

2020-2021 Akademik Yılı Bahar Dönemi ÇAP-YAN DAL Programı Başvuru Sonuçları için;

 

Bahar Dönemi ÇAP veya YAN DAL Programına Kesin Kayıt Hakkı Kazanan Öğrencilerin Dikkatine!!!

ASBÜ mevzuatına göre ÇAP ya da YAN DAL programlarına kayıt hakkı kazana öğrenciler, çift ana dal veya yan dal programlarına kesin kayıt ve ders kaydı-danışman onay işlemlerini ayrı ayrı yapmaları gerekmektedir.

KESİN KAYIT TARİHLERİ: 15 Şubat 2021 - 16 Şubat 2021 (saat:16:00'ya kadar) tarihleri arasında. (oidb@asbu.edu.tr)

YEDEK ADAYLARIN KAYIT TARİHLERİ: 17 Şubat 2021 (saat:16:00'ya kadar) (oidb@asbu.edu.tr)

BAHAR DÖNEMİ ÇAP-YAN DAL DERS KAYITLARI: 15.02.2021- 19.02.2021 (https://obs.asbu.edu.tr/)

 

KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:

1. Yerleştirildiğiniz programı ve kayıt yaptırmak istediğiniz programı belirterek, ıslak imzalı dilekçenizi tarayıp oidb@asbu.edu.tr adresine ilgili tarihlerde göndermeniz gerekmektedir. 

https://oidb.asbu.edu.tr/sites/idari_birimler/oidb.asbu.edu.tr/files/inline-files/%C3%87ok%20ama%C3%A7l%C4%B1%20dilek%C3%A7e%20formu%20.docx

2. Öğrenci bilgi formunu güncel bilgilerinizle doldurup imzalamanız ve tarayıp oidb@asbu.edu.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.

https://oidb.asbu.edu.tr/sites/idari_birimler/oidb.asbu.edu.tr/files/in…

3. Kesin kayıt için gerekli diğer evraklar Öğrenci İşleri ofisi tarafından temin edilecektir.

 

UYARILAR: 

  • Kesin kayıt hakkı kazanan öğrenciler, ilgili tarihler arasında kayıt için oidb@asbu.edu.tr adresine kayıt evraklarını tarayıp mail atarak veya bizzat başvurarak kayıtlarını yaptırabilirler. EKSİK BELGE İLE KAYIT YAPILAMAZ.
  • Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday öğrenci herhangi bir hak iddiasında bulunamaz.
  • Üniversitemiz gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.
  • Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan ASIL öğrenciler yerine yedek adayların kesin kayıtları yapılacak olup, adayların kesin kayıt tarihlerine dikkat etmeleri gerekmektedir.
  • Kesin kaydı yapılan ve ÇAP veya YAN DAL için yeni öğrenci numarası alan öğrenciler durumlarını obs.asbu.edu.tr öğrenci bilgi sisteminden göreceklerdir.
  • Kesin kaydı yapılan öğrenciler mutlaka ilgili tarihlerde de çap ya da yan dal programlarındaki ders kayıtlarını yapmakla mükelleftir.
DuyuruTarihi